Slide 1

 

Slide 2

 

Slide 3

 

 

 

Iniekcja krystaliczna - Technologia Iniekcji Krystalicznej, przeznaczona jest do odtwarzania izolacji przeciwwilgociowych poziomych jak i pionowych, bez potrzeby odkopywania murów zewnętrznych.

Technologię tę można stosować bez względu na rodzaj materiału użytego do budowy murów (cegła, wapień, piaskowiec, beton itp.) oraz bez względu na ich grubość, stopień zasolenia i zawilgocenia w przeciwieństwie do wszystkich innych znanych technologii osuszania murów iniekcja krystaliczna daje lepsze efekty, im bardziej zawilgocone są mury.

Nie wymaga więc wstępnego suszenia muru w strefie planowanej iniekcji, tak jak to ma miejsce w innych znanych technologiach. Wprost przeciwnie – przed iniekcją strefę muru dodatkowo zwilża się wodą, aby uzyskać korzystne efekty do dyfuzji składników jonowych mieszaniny iniekcyjnej, tworzących izolację. Utworzona blokada przeciwwilgociowa jest absolutnie ekologiczna, ma wielopokoleniową trwałość w czasie i nie powoduje osłabienia muru w strefie iniekcji.

 

 

Ozon jest alotropową odmianą tlenu występującą we wszystkich stanach skupienia. W stanie gazowym jest niebieski i ma charakterystyczny ostry zapach, przypominający ditlenek siarki i chlor. Ozon, trójatomowy tlen - działa bardzo silnie bakteriobójczo. Dzięki silnemu działaniu utleniającemu - jest jednym z najsilniejszych znanych utleniaczy - skutecznie zabija wirusy, bakterie, pierwotniaki, roztocza i wiele gatunków grzybów, zwłaszcza rodzaju richophyton, Microsporum i Candidia. Dezaktywuje on mikroorganizmy nie pozostawiając żadnych produktów ubocznych lub substancji cząstkowych. Natomiast substancje o nieprzyjemnym zapachu (głównie różne organiczne związki o długim łańcuchu) utlenia do prostszych, które nie są już toksyczne i nie wydzielają przykrego zapachu.

Likwidowanie stęchlizny - odgrzybianie pomieszczeń

Grzyby powodują zapleśnienie ścian, zapach stęchlizny, choroby skóry, jamy ustnej oraz oczu. Ozon niszczy strzępki grzybni, eliminuje nie tylko same grzyby, ale również zarodniki i ich formy przetrwalnikowe, dając długotrwale efekty.

Niwelowanie odoru dymu tytoniowego

Dym tytoniowy zawierający ponad 5000 związków chemicznych oddziałujących na organizm, które w zetknięciu z ozonem utleniają się do związków prostszych ( rozerwanie łańcucha węglowego ), mniej szkodliwych i nie posiadających ostrej woni.

Likwidowanie roztoczy

Roztocza powodują ataki astmy, alergie i wyczerpanie. Należą do saprofitów, czyli organizmów odżywiających się martwą i złuszczoną materią organiczną, nieuchronnie więc towarzyszą nam tam, gdzie najczęściej lubimy spędzać czas. Wzrost stężenia ozonu powyżej 0,05 ppm powoduje śmierć tych organizmów.

Zabijanie drobnoustrojów

Powodują zakażenia bakteryjne, choroby bakteryjne, zapalenia, gnicie pożywienia, nieprzyjemną woń rozkładu. Bakterie beztlenowe giną już od śladowych ilości ozonu. Bakterie oddychające tlenowo posiadają wytrzymałość zbliżoną do prostych grzybów.

Neutralizacja pyłków kwiatowych

Pyłki kwiatowe powodują alergie, podrażnienia oczu, gardła i nosa. Zawarte w pyłkach alergeny pod wpływem aktywnego tlenu tracą swoje niepożądane właściwości.

Zastosowania ozonu

Dezynfekcja - Niwelowanie nieprzyjemnych zapachów, bakterii, wirusów w:

  • mieszkaniach
  • przedszkolach
  • hotelach
  • restauracjach
  • pubach
  • palarniach
  • domkach letniskowych
  • samochodach
  • piwnicach

 

 

Dezynfekcja polega na zwalczaniu drobnoustrojów (wirusów, bakterii i grzybów) chorobotwórczych i ich form przetrwalnikowych za pomocą środków fizycznych i chemicznych, aby zapobiec zakażeniu.

Zabiegi dezynfekcji (odkażania) wykonywane są zgodnie z aktualnym stanem wiedzy i wymogami bezpieczeństwa zdrowotnego ludzi i zwierząt, w poszanowaniu środowiska naturalnego.

Do dezynfekcji wykorzystywane są środki najwyższej jakości, posiadające atesty Ministerstwa Zdrowia oraz zezwolenia Państwowego Zakładu Higieny.

Wyróżniamy dwa rodzaje dezynfekcji:

Do dezynfekcji służą:

Zwalczanie drobnoustrojów (bakterii, wirusów i grzybów) w każdym środowisku: pomieszczeń, sprzętu, studni itp.

 

 

... Nie wiesz co dalej?

Mamy urządzenia, dzięki którym doprowadzisz swój dom do stanu używalności. Dla nas osuszanie po zalaniu do pestka!
Nasza Firma w swojej szerokiej ofercie posiada urządzenia do osuszania nawet najmocniej zawilgoconych pomieszczeń!
Nie ma potrzeby nadmiernego ogrzewania pomieszczeń. Do osuszania wystarczy temperatura 0 – 40 ºC.
Osuszacze które posiadamy to najlepsze urządzenia do osuszania zamkniętych budynków i pomieszczeń, także piwnic. Pochłaniają wilgoć z powietrza zamieniając ją na skropliny wody. Woda zbierana jest do zbiorników, bezpośrednio odprowadzana do ścieków lub odpompowywana na zewnątrz budynku. Powietrze ma właściwości sorpcyjne, czyli pochłania wilgoć ze ścian, podłóg i elementów pomieszczenia.

Osuszając powietrze w zamkniętym pomieszczeniu bezpośrednio osuszamy to pomieszczenie – jego ściany, podłogi sufit a nawet meble.

Skorzystaj z naszych usług – efekty Cię zaskoczą. Dzięki nam osuszanie budynków i pomieszczeń po zalaniu, np. piwnic, jest dziecinnie proste i wyjątkowo skuteczne!

Funkcje:

Pozbądź się wilgoci ze swojego domu.
Przyspiesz swoją budowę osuszając: tynki, świeżo-pomalowane ściany, lub wykonaną wylewkę. Osusz swoje mieszkanie po zalaniu, powodzi.
Pozbądź się pleśni, grzybów z swojego mieszkania, piwnicy, garażu.
Dbaj o towar w swoich magazynach. Nasiona, pasze, tytoń, artykuły papiernicze wymagają kontrolowanej wilgotności.

OSUSZACZE KONDENSACYJNE.

Osuszanie kondensacyjne polega na osuszeniu powietrza zawartego wewnątrz pomieszczeń przez skroplenie zawartej w nim pary wodnej. Powoduje to znaczne obniżenie wilgotności względnej powietrza na wskutek czego zawarta w murze wilgoć odparowuje. Wilgotne powietrze jest zasysane przez wentylator i przesyłane do parownika, w którym następuje kondensacja pary wodnej. Kondensat zbiera się w zbiorniku, Osuszacze kondensacyjne działają skutecznie w szerokim zakresie temperatur od 0 oC do +40 oC, lecz optymalną temperaturą jest 20-25 oC. Czas osuszania domu o powierzchni 100 m2. Uzależniony jest od poziomu zawilgocenia i wydajności osuszacza wskazanej dla domu jednorodzinnego ok.-300 m3/h) – może trwać od jednego do trzech tygodni.

UWAGA:

Przed przystąpieniem do pracy należy uszczelnić okna i zakleić kratki wentylacyjne, aby uniemożliwić pobieranie wilgotnego powietrza z zewnątrz. Stosując osuszacze, można zlikwidować zawilgocenie warstwy muru o grubości do 1 m. Najczęściej używa się ich do suszenia: wylewek podłogowych przed ułożeniem parkietu, stropów, nowych tynków i nowo wymurowanych ścian przed ich ociepleniem. Można je również wykorzystać podczas osuszania piwnic całkowicie zagłębionych w gruncie, w których nie ma żadnego ogrzewania, a wilgotność dochodzi do 20% masy muru.( Źródła podają ,że 1 m3 ściany może wchłonąć nawet do 350 litrów wody).
Urządzenia te, susząc powietrze w pomieszczeniu, doprowadzają do odprowadzenia wilgoci ze ścian. Osuszacze należy stosować tylko wtedy, gdy w domu jest izolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa. Jeśli ich nie ma, osuszacz będzie "zasysał" wilgoć z gruntu i zza ściany. Podczas procesu osuszania może więc paradoksalnie dojść do wzrostu zawilgocenia ścian.

 

 

Wykonujemy pomiary wilgotności oraz lokalizację przecieków, przeprowadzamy badania termowizyjne.

Nasza firma wykonuje pomiary: wilgotności ścian, drewna, powietrza, temperatury punktu rosy, lokalizujemy przecieki wody. Również zapewniamy szeroki wachlarz pomiarów termicznych na zewnątrz i wewnątrz budynku. Poprzez wykonanie diagnostyki termicznej budynku określamy rozkład temperatur oraz dokonujemy oceny jakości izolacji cieplnej.

Sporządzamy opinie w przypadku zalania na potrzeby Towarzystw Ubezpieczeniowych.

W PRZYPADKU SKORZYSTANIA Z USŁUG W ZAKRESIE OSUSZANIA, POMIARY WILGOTNOŚCI WYKONUJEMY GRATIS!
Pomiarów dokonujemy bezinwazyjnie nie uszkadzając przy tym struktury skanowanych powierzchni.