Jakie pomoce naukowe z polskiego przydadzą się w ósmej klasie?

Ósma klasa to jeden z ważniejszych etapów w życiu każdego ucznia. Czeka go duży egzamin, który ma sprawdzić jego wiedzę z podstawówki, a ilość nauki może być nieco przytłaczająca. Jednym z podstawowych przedmiotów zarówno na egzaminie, jak i w samym roku szkolnym jest polski. Aby ułatwić swojemu dziecku naukę, warto zaopatrzyć go w odpowiednie pomoce naukowe. Podstawą jest podręcznik, jednak świetnym dodatkiem będą różne zeszyty ćwiczeń, karty pracy czy repetytoria. Po jakie dobrze jest sięgnąć? 

Repetytorium z języka polskiego – dlaczego warto je kupić?

Ilość wiedzy, jaką muszą przyswoić uczniowie ósmej klasy, nie jest mała. Zdarza się, że bez powtarzania zapamiętane informacje ulatują, przez co trzeba się ich później uczyć od nowa. Aby uniknąć takich sytuacji, dobrze jest wyposażyć swoje dziecko w repetytorium ósmoklasisty polski. Dzięki niemu będzie mogło lepiej usystematyzować swoją wiedzę oraz powtórzyć wszystko, czego już się nauczył. Repetytoria to także prosty sposób na to, aby przygotować się do egzaminu ósmoklasisty. Zawierają dużo wiedzy, ale przekazują ją w sposób skondensowany, dzięki czemu uczeń może przygotować się o wiele sprawniej. W klasie ósmej świetnym wyborem będą na przykład: 

– “Teraz egzamin ósmoklasisty 2021. Język polski. Exam Preparation. Repetytorium. Klasa 8. Szkoła podstawowa” Julia Grzechowska, Natalia Grzybowska, Anna Cisow
– “Egzamin ósmoklasisty. Język polski. Repetytorium” Zespół redakcyjny Wydawnictwa Greg
– “Język polski. Repetytorium. Wypracowania, lektury, zadania, arkusze. Egzamin ósmoklasisty 2022” Agnieszka Willma, Beata Parchem-Albecka, Ewa Frączek, Jolanta Eisner, Małgorzata Cichewicz
– “Egzamin ósmoklasisty. Język polski. Repetytorium” opracowanie zbiorowe

Co jeszcze może pomóc w nauce języka polskiego w ósmej klasie?

Repetytorium to prosty sposób na usystematyzowanie całej wiedzy, ale dobrą pomocą mogą być również zeszyty ćwiczeń. Dzięki nim dziecko będzie mogło na bieżąco utrwalać zdobywaną wiedzę, a przy tym sprawdzać swoje umiejętności. Jeśli coś będzie dla niego niejasne, to może wrócić do podręcznika i uzupełnić informacje. Przyjemnym dodatkiem, który ułatwi zapamiętywanie nazwisk, dat czy innych informacji są fiszki. Fiszki pozwalają na szybką i skuteczną naukę, a wiele z nich można przygotować samemu.